Listopad 2015

Povídka 3- Strážci města- 5. díl

30. listopadu 2015 v 17:47 | Poppy |  Povídky
Světla baterek osvětlovaly les, který byl, až na pár typických zvuků zvířat , tichý. Rozhlíželi jsme se kolem sebe. Měli jsme příkaz od Olega, používat jenom myšlenky. Mluvit nahlas bylo moc riskantní. ,, Pavle? Mám strach. Že stane něco nehezkýho" začala jsem. ,, Taky se toho bojím! Musíme být ve střehu. Oleg si klidně může přivést spojence!" ,, Bože! To snad ne. Proč nemáme klid?" ,, Protože to, co se děje , k tomu směřuje. Zavraždilas Erika. Síla Strážců slábne". Mlčela jsem a přehrávala si jeho slova. Hrozí nám válka? Svě lidí taky může být ohrožen! ,, Pavle, co když nastane válka? Oleg a Edita se.... spojí a pak ..... svět lidí zničí". Nedokázala jsem zformulovat myšlenku. Točila se mně hlava. Pavel se náhle zastavil a popadl mně za paže. Na okamžik jsem si pomyslela, že mně snad začne líbat. Ale ne. ,, Prober se! Já tě ochráním. Už jsem ti to snad slíbil, ne? Klidně za tebe i položím život! Miluju tě". Místo odpovědˇi jsem ho začala líbat. Zavřela jsem oči. Nechal se. Když jsme se od sebe odlepili, cítila jsem se o dost líp. Obavy se rozplynuly. Když je tu se mnou Pavel, jsem v bepečí. Tak proč se pořád bojím? ,, Měli bychom jít dál" vzdychnul. Mně se ale moc nechtělo! Klidně bych se s ním líbala dál. ,, Ale mně se nechce! Líbáš fakt skvěle". Usmál se. Pak mně k sobě přivinul a znova políbil. Boží! ,, Nerad to říkám, ale už vážně musíme!" Odlepila jsem se od něj a znovu jsme se vydali na cestu .

Oslava a vánoční trhy

30. listopadu 2015 v 17:30 | Poppy |  Soutěže
Čauky! Včera jsem tu vůbec nebyla, nebylo kdy.Ale nevadí.... začnu sobotou. To jsme s mým dvojčetem Verčou slavily narozky. Dárky jsme dostaly už v pátek večer. Já vonˇavku Playboye tygrovanýho, pak další díl Roztomilých malých lhářek , ty jsem dostala od mladší ségry Markéty. Verča Cd Školák Kája Mařík a další díl dechovek, byla nadšená . Pak Arabesky a Toffiefer, ale to jsme dostaly s Verčou obě. Od babičky 200. kč a to je vše. Ještě možná dostanu od kámošky s práce, kde to slavíme zítra, dárek, dáváme si a od další kámošky. Večer jsme koukaly se ségrama na film ( recenze dnes) . Včera jsme jeli do Měřína za babi a dědou. Po x letech tam měli vánoční trhy. Asi sedm stánků dokola na náměstí . Pak se tam nahrnulo lidí ačlověk musel dávat pozor na kabelku a aby mu nikdo nevypíchl oko deštníkem - lilo. Koupila jsem perníky čerta a mikuláše a andílka s vosku a pak ještě z něčeho. U babi jsme dali kafe a buchtu s názvem Orgasmus- oříšky, krém a čokoláda nahoře:-) . Tatˇka a ségra jeli do Jihlavy na hokej , mamka se učila v kuchynˇi a já si četla časáky, nebo kecala s babi a dědou. S ním jsem šla na trhy. Domů jsme přijeli tak o půl 8 a pak Vinaři.... uteklo to. Co Vy? Poppy.

Walter Mitty a jeho tajný život

30. listopadu 2015 v 17:15 | Poppy |  Recenze- filmy
Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách.(CinemArt). Za mně dvojka, zajímavý příběh o lidských snech , které někdy úplně sny nejsou.


Poster undefined Walter Mitty a jeho tajný život

Mezi chudými lidmi

30. listopadu 2015 v 17:11 | Poppy |  Christina Aguilera


Prchá?

30. listopadu 2015 v 17:07 | Poppy |  Styl

Zlaté přívěsky a řetízky

30. listopadu 2015 v 17:05 | Poppy |  Styl

Ruka se blíží...

30. listopadu 2015 v 17:04 | Poppy |  Lana del Ray

S pohodovým týpkem

30. listopadu 2015 v 17:02 | Poppy |  Lana del Ray

V červených šatech

30. listopadu 2015 v 16:58 | Poppy |  Styl